Lokalita

Moderní bytový dům roste v samotném srdci Zbůchu, pouhých 7km od Plzně vzdálené obci s širokou občanskou vybaveností. Veškeré služby se nacházejí doslova  na dosah ruky. Potraviny, pošta, zdravotnické zařízení, lékárna, obecní úřad, zastávky autobusu i vlaku leží ve vzdálenosti pouhých několik minut chůze. Mladé rodiny jistě uvítají přítomnost mateřské a základní školy v blízkém okolí domu. Život v obci zpříjemňují hojně pořádané kulturně společenské akce. Aktivní obyvatelé se mohou zapojit do různých spolků pro děti i dospělé. Bydlení ve Zbůchu nabízí unikátní propojení výhod městského a venkovského stylu života.

Pokud zatoužíte po ruchu velkoměsta, či větších nákupních možnostech, během chvilky se můžete dopravit do centra západočeské metropole. Kromě auta, lze k přesunu využít pravidelné autobusové linky, nebo díky důležité železniční tepně procházející Zbůchem i vlak. Velké pozitivum je jistě fakt, že ranní nebo odpolední špička nenarušují plynulost dopravy. Vynikající dostupnost Zbůchu ještě doplňuje zhruba 1km vzdálená trasa dálnice D5.

Byty ve Zbůchu jsou ideální pro každého, kdo vyžaduje klidnější bydlení mimo velká městská sídliště, v novém moderním bytě s nízkou režií a zároveň chce využít veškeré výhody velkoměsta…

Tomáš Brožek, ředitel skupiny IMO INVEST

Dálnice D5
3 min.

Centrum Plzně
15 min.

OC Borská pole
7 min.

MŠ i ZŠ
v obci

Rozměry bytů
35 – 81m2

Parkování venkovní
u domu

Okolí

Nedaleké lesy ve směru na Nýřany/Přehýšov, nebo na druhou stranu Líně/Dobřany, se sítí cest a turistických stezek, přímo svádějí k procházkám nebo výletům na kole. Nadšence adrenalinu určitě potěší hezky zpracovaná motokárová dráha a letiště v sousedních Líních. V horkých letních dnech nabízí osvěžení i zábavu velmi přijemné venkovní koupaliště v Tlučné, zhruba 10 minut od domu. Areál je perfektně udržovaný, skýtá množství ploch se stínem a kromě bazénu pro dosplělé se zde nachází i dětské brouzdaliště a beachvolejbal. Kvalita koupání láká i mnoho návštěvníků z Plzně a parkovací plochy v okolí pojmou desítky aut.

Kam za nákupy…

Hned u domu je situován obchod s potravinami. Širší nabídku zboží zajisté poskytne Tesco v OC Borská pole, kde se nachází i obchody s módou a bistra rychlého občerstvení. Sem se dostanete ani ne za 10 minut. Pro vybavení Vašeho nového domova můžete zavítat do obchodů Asko nebo Möbelix hned přes ulici. Tím to však nekončí. Hned o pár set metrů dál se nachází Bauhaus a nedaleko též Area Bory s obchody Kaufland, Obi, Mountfield a jinými. Po příjezdu do Plzně lze na prvním kruhovém objezdu zvolit výjezd Domažlická ul. a bez problémů s provozem se ocitnete v centru města u OC Plaza během pár minut.

Historie Zbůchu

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1253, kdy byla uváděna jako majetek kláštera premonstrátů v Chotěšově. Samotné osídlení má však své kořeny již v pravěku, jak to dokládají četné nálezy z doby bronzové, halštatsko – laténské i římské. Ve středověku zde stával poplužní dvůr, který byl v majetku celé řady světských feudálů a písemné zdroje ze 17. století prokazují, že zde žilo pouhých 5 sedláků. Na sklonku 30. let 19. století bylo ve Zbůchu, v minulosti zvaném také jako Zbuoch, Zwug nebo Zwuch, 28 popisných čísel a ještě v 50tých letech byl Zbůch jen malou zemědělskou osadou. Mimořádný rozvoj přišel v první třetině 20. století, kdy stoupl počet obyvatel z původních několika desítek až na dva tisíce. V současných letech se Zbůch rozšiřuje a vznikají nové moderní lokality právě jako ta, kde roste náš projekt.